Zarządzanie cyfrowymi kampaniami marketingowymi

Dlaczego usługi marketingu cyfrowego?

Jeśli jesteś właścicielem firmy, prawdopodobnie masz stronę internetową, która jest z tym zgodna. Niezależnie od tego, czy korzystasz z tej witryny do generowania sprzedaży online, czy po prostu do reklamowania swoich usług/produktów, ważne jest, abyś jak najlepiej ją wykorzystał i zapewnił jej jak największą ekspozycję.

visit https://inspiracjedladomu.pl/

Usługi marketingu cyfrowego są na miejscu, aby pomóc Ci uzyskać jak najwięcej promocji ze swojej strony internetowej – w końcu prawdopodobnie zapłaciłeś za jej zaprojektowanie, więc będziesz chciał, aby działała dla Ciebie tak bardzo, jak to możliwe.

Nikt nie spodziewa się, że nagle staniesz się ekspertem w dziedzinie marketingu internetowego, ale nie martw się, ponieważ istnieją firmy, które mogą Ci pomóc!

Jakie usługi marketingu cyfrowego są dostępne?

Jeśli skontaktujesz się z wyspecjalizowaną firmą świadczącą usługi marketingu cyfrowego, powinna ona być w stanie polecić Ci wiele różnych usług. Często usługi, z których korzystasz, będą zależeć od niszy, do której kierujesz reklamy, oraz dostępnego budżetu.

Sieci społecznościowe to stosunkowo nowe zjawisko w porównaniu z erą Internetu. W serwisach takich jak Facebook i Twitter na przestrzeni lat rejestrowało się coraz więcej użytkowników, a Google+ niedawno ogłosił, że jest najszybciej rozwijającym się serwisem społecznościowym. Ważne jest, abyś wykorzystał to i wykorzystał odpowiednie usługi marketingu cyfrowego, które mogą ci pomóc.

Następnie możesz przyjrzeć się optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i pomóc upewnić się, że Twoja witryna generuje jak największy ruch w wyszukiwarkach. Może to pomóc w poprawie sprzedaży i jest wspomagane przez utworzenie jak największej liczby linków zwrotnych do Twojej witryny.

Obie te metody to tylko przykłady tego, co możesz zrobić, jeśli chodzi o cyfrowe usługi marketingowe i twoją stronę internetową.

Mierzenie cyfrowych kampanii marketingowych

Ostatnio miałem okazję spędzić trochę czasu z klientami, omawiając różne kwestie, z których nie najmniej ważny był marketing. To nie są firmy internetowe, to tradycyjne firmy zajmujące się rezerwacją i wynajmem sprzętu, rezerwacją talentów lub artystów itp.

Podniesienie tematu marketingu właśnie otworzyło tę wspaniałą puszkę Pandory na tematy z każdym klientem.

Biorąc pod uwagę, że dla większości firm sytuacja jest napięta, skupiono się naprawdę na tym, jak wyglądają podstawy. Jak możemy wygenerować więcej leadów itp. za mniej dolarów.

Widziałem kilka świetnych przykładów prowadzonych przez nich kampanii marketingowych u różnych klientów. Chociaż kampanie były zróżnicowane, jedną wspólną cechą było wykorzystanie cyfrowych metod marketingowych zamiast bardziej tradycyjnych środków.

Niższy koszt kampanii cyfrowych wydawał się głównym powodem, ale istniało również silne przekonanie, że są one bardziej skuteczne. Niewielu faktycznie zmierzyło wydajność. Argumentem było to, że potencjalna sprzedaż może zostać wygenerowana przez promocję na You Tube, która prowadziła do ich strony internetowej, która wygenerowała zapytanie telefoniczne lub e-mailowe.

Słuszna uwaga – podkreśla potrzebę mierzenia sukcesu kampanii, a nie sukcesu poszczególnych elementów miksu.

Problemy z zarządzaniem kampanią cyfrową

Drugim obszarem, który zbadaliśmy, był sposób tworzenia kampanii cyfrowych i związane z nimi problemy. To było interesujące.

Wielu korzystało z różnych narzędzi, np. Twittera, You Tube, zewnętrznych witryn promocyjnych, a nawet Facebooka, a także wielu innych witryn. Były one dodatkiem do zwykłych narzędzi kampanii e-mailowych, SMS-ów itp.

Ciekawie było zobaczyć, jak różne firmy wykorzystują te narzędzia i witryny do swoich promocji. Jeszcze bardziej interesujące było to, jak starali się zachować spójność przekazu na tych wielu drogach reklamowych. Jedna odpowiedź nie była łatwa.

I to nie jest tak, że np. w jednej firmie błąd wymusił zmianę brzmienia tekstu. Ale zapomnieli zaktualizować jedną z witryn stron trzecich, które uwzględnili w miksie. Proste przeoczenie, ale mające wpływ na przychody.

Jest to łatwe przeoczenie, gdy masz tak wiele różnych środków, za pomocą których można promować te dni. Zwłaszcza, gdy zarządzanie takimi kampaniami odbywa się w oderwaniu od normalnego systemu marketingowego i biznesowego.

Więc tak, podczas gdy wiele firm korzystało z cyfrowych kampanii marketingowych, istnieją problemy z pomiarem i spójnym zarządzaniem różnymi cyfrowymi środkami marketingowymi. Myślę, że mamy teraz dla nich dobre rozwiązanie, które rozwiązuje problem.

Marketing cyfrowy jest moim zdaniem jednym z najbardziej dynamicznych i przyjemnych obszarów marketingu.